Smrtící prach.

Důsledky používání uranové munice jsou veřejnosti do značné míry neznámé (jinak si skutečně nelze vysvětlit, že země NATO neprotestují proti nasazení uranových projektilů v paktem, jehož jsou členem). Novináři mainstreamových deníků o kontaminaci planety neinformují. Je to postupná otrava celého světa, které neujdeme ani my. Munice s ochuzeným uranem je ekvivalentem špinavé jaderné bomby.

Dokument Friedera Wagnera informuje o použití uranové munice v Iráku, Bosně a Kosovu. Tato zbraň spojenců pronikne nepřátelským pancířem jako nůž máslem. Vysoce toxický radioaktivní uran, který má poločas rozpadu 4,5 miliardy roků, se rozpadne na velikost nanočástic. Po vdechnutí způsobuje smrtelné nádory a poškozuje genetický kód na mnohé generace. V zasažených zemích se tak celé regiony staly neobyvatelnými.

Německý lékař, specializující se na tropické choroby a epidemiolog Dr. Siegwart-Horst Günther po válce v Perském zálivu v roce 1991 jako první upozornil na ničivé důsledky uranové munice a byl za to v Německu zdiskreditovaný a pronásledovaný.

V dokumentu zkoumá následky kontaminace v Kosovu, v Bosně a v Iráku, způsobené americkými jednotkami. Poukazuje na dlouhodobé následky, kterými trpí zejména děti. Po skončení války v Iráku experti zjistili, že radioaktivní zamoření okolí irácké Basry překračuje přirozené záření země až 20.000x.

Kdo shlédne dokument, logicky si položí otázku, proč vlády států používající munici s ochuzeným uranem dávno nestojí před Mezinárodním soudem pro zločiny proti lidskosti.

Dokument smrtící prach (Todesstaub, Deadly Dust) s českými titulky:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *