Velký výprodej: bleší trh Ukrajina.

Jazenjuk-BidenUkrajinská vláda vyzývá  americké  koncerny, aby investovaly do rozpadající se ekonomiky. Ve skutečnosti chce  tým oligarchů udělat  z Ukrajiny obrovský bleší trh, na němž budou moct nakupovatameričtí finanční oligarchové dle přání a nálady.

Bývalý ruský prezident Boris Jelcin, by mohl být zřejmě příkladem pro vládnoucí třídu v Kyjevě, pokud se jedná o celkové vyprodávání země. Potvrzuje to nejen aktivní lobbování premiéra Jaceňuka ve Washingtonu, ale také internetové stránky ukrajinské vlády.

Tam se říká: „Premiér Ukrajiny americkým  partnerům nabídl, aby investiční příležitosti – především v energetickém sektoru –  které se v privatizační kampani na Ukrajině nabízejí,  aktivně využili „.

Ve skutečnosti to neznamená nic jiného, než se zbavit stávajících průmyslových podniků a  vytvořit národní hospodářství, jehož zisky budou proudit  finanční oligarchii v USA. Stejně jako se to  po rozpadu Sovětského svazu mělo stát s Ruskem a jak je to například už dávno realitou v Německu (kde téměř dvě třetiny akcií společnosti DAX patří zahraničním akcionářům).

Chtít věřit, že silnější investiční aktivity amerických koncernů sebou přinesou zlepšení hospodářské situace na Ukrajině, je velmi naivní.Země se mezitím hospodářsky nachází na úrovni  afrických rozvojových zemí – a tak je také oligarchy USA klasifikována.

Ne pro nic za nic skoupili ve velkém stylu američtí investoři  (jako je Monsanto, DuPont a Gargill) zemědělsky využitelné plochy orné půdy na Ukrajině (v současné době 1.600.000ha). Koneckonců vlastní tato země východní Evropy  zhruba 32 milionů hektarů úrodné půdy.

Zdroj: http://www.contra-magazin.com/2015/05/der-grosse-ausverkauf-flohmarkt-ukraine/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *